top of page
Yıllık Eğitim.jpg

YILIN TEMASI: PSİKANALİZ KLİNİĞİNDE SANRI, FANTAZM, GERÇEKLİK

 

Lacancı Forum Türkiye Psikanaliz Derneği her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim programını, merkezi Fransa'da bulunan EPFCL okulunun Kolej Klinik programına uygun şekilde hazırlamıştır. 

Eğitim programımız bu doğrultuda "SANRI, FANTAZM VE GERÇEKLİK" temasını işleyecektir. Bu yıl da Teorik ve Klinik Seminer Modülü ve Süpervizyon Modülü olmak üzere eğitim programı 2'ye ayrılmış bulunmaktadır. Teorik ve Klinik Seminerler ön başvuru gerektirmeksizin psikanalize ilgi duyan herkesin katılımına açıktır. 

*Süpervizyon modülü için kayıt şartlarını aşağıda inceleyebilirsiniz. 

Eğitimimiz EPFCL Okul Üyesi, Psikanalist Zehra Eryörük yürütücülüğünde yapılacaktır. Eğitim komisyonu analiz sürecinde olan ve başından beri dernek çalışmalarımızda yer alan, çeşitli kartellerde çalışan dernek üyelerimizden oluşur. Bu yıl da diğer yıllarda olduğu gibi eğitim programına ek EPFCL Üyesi önde gelen analistlerin desteği ve katkılarıyla 2 Çalışma Günü gerçekleştirilecektir. Detaylı programı ekli afişten inceleyebilirsiniz. 

Eğitimimiz katılım sertifikalıdır ve sertifika edinmek için en az 3 yıl eğitimlere katılım gerektirmektedir. 

Eğitimimiz psikanalist formasyonu değildir ve psikanalist titrini vermemektedir. Psikanaliz formasyonu öncelikle bireysel psikanalizin tamamlanmasını gerektirmektedir. 

 

Eğitim ve Bilim Komisyonu: Zehra Eryörük (EPFCL Okul Üyesi, Psikanalist, Süpervizör, Promsoc (Mons Belçika'da) psikopatoloji eğitim görevlisi), Görkem Aypar (dernek yönetim kurulu başkanı, FCL-Türkiye uluslararası delegesi, Uzm. Psikolog, Formasyonda Psikanalist), Hülya Filipov (dernek yönetim kurulu başkan yardımcısı, Klinik Psikolog, Formasyonda Psikanalist), Simay Karakaş (dernek yönetim kurulu yedek üyesi, Klinik Psikolog, Formasyonda Psikanalist), Begüm Topaloğlu (dernek yönetim kurulu saymanı, Uzm. Psikolog, Formasyonda Psikanalist), Simge Zilif (dernek yönetim kurulu asil üyesi, Klinik Psikolog, Formasyonda Psikanalist,), Işıl Necef (dernek uluslararası delegesi, Klinik Psikolog Dr., Formasyonda Psikanalist), Atakan Yorulmaz (dernek üyesi)

 

1-TEORİK VE KLİNİK SEMİNER MODÜLÜ

Program gün ve saatleri: 

Her ayın bir Pazar günü, 13:00- 17:00

1. Analitik teori ve soruları  (Teorik seminer) : 

               Sunum 1 : 13:00 - 13:45

               Sunum 2 : 13:45 - 14:30

2. Psikopatoloji - Zehra Eryörük ile : 14:45 - 16:00

3. Klinik seminer- Lacan ile Freud'u Okumak : 16:15 - 17:00

 

Teorik ve klinik seminer modülü toplam 10 oturumdan oluşmaktadır.

--

Yıllık seminer katılım ücreti: Peşin: 4500 tl / Taksitli: 5000 tl 

Lisans ve Yüksek Lisans Öğrencileri ve Dernek Üyeleri: Peşin 2700 tl/ Taksitli 3000 tl

Ödemeler peşin veya istek dahilinde 2 taksit şeklinde (Eylül ve Ocak aylarında ödenmesi koşuluyla) yapılabilir. Ödemelerin seminer başlamadan önce aşağıdaki hesaba yatırılması gerekmektedir. Açıklama kısmına lütfen adınızı soyadınızı ve kaydolduğunuz seminerin adını belirtiniz. 

Ödeme dekontlarının lacantukiye@gmail.com adresine iletilmesi gerekmektedir.

*Çalışma günleri, seminer katılımcılarına ücretsizdir.

 

Ödeme Bilgisi:

İban: TR14 0006 4000 0011 0140 3835 89

Alıcı: LACANCI FORUM PSİKANALİZ DERNEĞİ

--

Tüm seminerler Zoom üzerinden gerçekleşecektir. Yalnızca Çalışma günlerinin olduğu Eylül ve Şubat aylarındaki seminerler hibrit şekilde yapılmaktadır. 

Zoom ID numarası ve şifresi  kayıt işlemleri gerçekleştirildikten sonra katılımcılara gönderilecektir.

 

2-SÜPERVİZYON MODÜLÜ

Süpervizyon çalışması kapalı grup şeklinde dernek kurucu üyelerimizden EPFCL okul üyesi Psikanalist Zehra Eryörük öncülüğünde gerçekleştirilecektir. Her toplantıda katılımcılardanen az 1 kişinin sunum yapacağı çalışma ayda bir Salı akşamları 20:00 - 22:00 saatleri arasında Zoom uygulaması üzerinden online olarak

gerçekleştirilecektir. 

Süpervizyon çalışması toplam 10 toplantıdan oluşmaktadır.

Her sunum öncesi, vaka inşaası Zehra Eryörük ile 1 veya 2 seanslık bireysel süpervizyonda çalışılacaktır. Bu çalışma, süpervizyon modülü ücretine dahildir.

Süpervizyon modülü yalnızca ruh sağlığı alanında çalışan ve bu alanlarda eğitim alan kişilerin katılımına açıktır. Katılmak isteyenlerin lacanturkiye@gmail.com 

adresine bir paragraflık kısa bir özgeçmiş yazarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru yapan kişilerden programa alınacaklara Eylül ayında yapacakları

bir görüşme ardından dönüş yapılacaktır. Başvuru kriterlerini karşılayan ve katılım sağlayacak kişilerden yıl boyunca en az bir kez sunum yapmaları beklenmektedir.

--

Yıllık katılım ücreti: Peşin 2500 tl / Taksitli 2800 tl

Lisans ve Yüksek Lisans Öğrencileri ve Dernek Üyeleri: Peşin 1400 tl/ Taksitli 1600tl

*Lütfen başvuru mektubunuzu gönderip görüşme yapmadan Süpervizyon modülü için ödeme yapmayınız.

Ödemeler peşin veya istek dahilinde 2 taksit şeklinde (Eylül ve Ocak aylarında ödenmesi koşuluyla) yapılabilir. Ödemelerin süpervizyon ilk oturumuna kadar aşağıdaki hesaba yatırılması gerekmektedir. Açıklama kısmına lütfen adınızı soyadınızı ve kaydolduğunuz seminerin adını belirtiniz. 

Ödeme dekontlarının lacantukiye@gmail.com adresine iletilmesi gerekmektedir.

 

Ödeme Bilgisi:

İban: TR14 0006 4000 0011 0140 3835 89

Alıcı: LACANCI FORUM PSİKANALİZ DERNEĞİ

--

Tüm seminerler Zoom üzerinden gerçekleşecektir. Yalnızca Çalışma günlerinin olduğu Eylül ve Şubat aylarındaki süpervizyon sunumları hibrit şekilde yapılmaktadır. 

Zoom ID numarası ve şifresi  kayıt işlemleri gerçekleştirildikten sonra katılımcılara gönderilecektir.

838_jacques-lacan3.jpg
bottom of page