top of page
''PSİKANALİZDE ARZUNUN KLİNİĞİ'' (5).png

YILIN TEMASI: PSİKANALİZDE ARZUNUN KLİNİĞİ

 

Lacancı Forum Türkiye Psikanaliz Derneği her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim programını, merkezi Fransa'da bulunan EPFCL okulunun Kolej Klinik programına uygun şekilde hazırlamıştır. 

Eğitim programımız bu doğrultuda "arzu kliniği" teması üzerinden Lacan'ın "Aktarım" seminerini (8.Seminer) takip edecektir. Bu yıl da Teorik ve Klinik Seminer Modülü ve Süpervizyon Modülü olmak üzere eğitim programı 2'ye ayrılmış bulunmaktadır. Teorik ve Klinik Seminerler psikanalize ilgi duyan herkesin katılımına açıktır. Süpervizyon modülü için kayıt şartlarını aşağıda inceleyebilirsiniz. 

Eğitimimiz EPFCL Okul Üyesi, Psikanalist Zehra Eryörük yürütücülüğünde yapılacaktır. Eğitim komisyonu analiz sürecinde olan ve başından beri dernek çalışmalarımızda yer alan, çeşitli kartellerde çalışan dernek üyelerimizden oluşur. Bu yıl da eğitim programına ek EPFCL eğitmen analistlerin desteği ve katkılarıyla 3 Çalışma Günü gerçekleştirilecektir. Ekim, Ocak ve Mayis aylarinda yapilacak calisma gunlerinin oldugu hafta sonlari, eğitim modülleri eğitmen analistlerin katkisiyla gerçekleşecektir.  Çalışma günleri ayrıca duyurulacaktır. Detaylı programı ekli afişten inceleyebilirsiniz. 

Eğitimimiz katılım sertifikalıdır ve sertifika edinmek için en az 3 yıl eğitimlere katılım gerektirmektedir. 

Eğitimimiz psikanalist formasyonu değildir ve psikanalist titrini vermemektedir. Psikanaliz formasyonu öncelikle bireysel psikanalizin tamamlanmasını gerektirmektedir. 

 

Eğitim ve Bilim Komisyonu: Zehra Eryörük (EPFCL Okul Üyesi, Psikanalist, Süpervizör, Institut Prov. Supérieur Henri La Fontaine (Belçika'da) psikopatoloji  ve klinik uygulamalar eğitim görevlisi), Görkem Aypar (dernek yönetim kurulu başkanı, FCL-Türkiye uluslararası delegesi, Uzm. Psikolog), Hülya Filipov (dernek yönetim kurulu başkan yardımcısı, Klinik Psikolog), Eylem Kaptan (dernek yönetim kurulu genel sekreteri, Klinik Psikolog), Simay Karakaş (dernek yönetim kurulu yedek üyesi, Klinik Psikolog), Begüm Topaloğlu (dernek yönetim kurulu saymanı, Uzm. Psikolog), Simge Zilif (dernek yönetim kurulu asil üyesi, Psikolog). 

 

TEORİK VE KLİNİK SEMİNER MODÜLÜ

Program gün ve saatleri: 

Her ayın bir Pazar günü, 13:00- 16:30

1. Analitik teori ve soruları  (Teorik seminer) : 

               Sunum 1 : 13:00 - 13:45

               Sunum 2 : 13:45 - 14:30

2. Psikopatoloji - Zehra Eryörük ile : 14:45 - 15:45

3. modül: Klinik Seminer Lacan ile Freud’u okumak 15.45-16.30

 

Teorik ve klinik seminer modülü toplam 10 oturumdan oluşmaktadır.

 

Yıllık seminer katılım ücreti: 2800 tl  

Lisans ve Yüksek Lisans Öğrencileri: 2000 tl - Dernek Üyeleri: 2000 tl

Ödemeler istek dahilinde peşin veya 4 taksit şeklinde (Eylül-Aralık-Şubat-Mayıs aylarında ödenmesi koşuluyla) yapılabilir.

Ödeme dekontlarının lacantukiye@gmail.com adresine iletilmesi gerekmektedir.

 

Ödeme Bilgisi:

İban: TR14 0006 4000 0011 0140 3835 89

Alıcı: LACANCI FORUM PSİKANALİZ DERNEĞİ

 

SÜPERVİZYON MODÜLÜ

Süpervizyon çalışması kapalı grup şeklinde dernek kurucu üyelerimizden EPFCL okul üyesi Psikanalist Zehra Eryörük öncülüğünde gerçekleştirilecektir. Her toplantıda katılımcılardanen az 1 kişinin sunum yapacağı çalışma ayda bir Salı akşamları 20:00 - 22:00 saatleri arasında Zoom uygulaması üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir. 

Süpervizyon çalışması toplam 10 toplantıdan oluşmaktadır.

Her sunum öncesi, vaka inşaası Zehra Eryörük ile 1 veya 2 seanslık bireysel süpervizyonda çalışılacaktır. Bu çalışma, süpervizyon modülü ücretine dahildir. Süpervizyon modülüyalnızca ruh sağlığı alanında çalışan ve bu alanlarda eğitim alankişilerin katılımına açıktır. Katılmak isteyenlerin lacanturkiye@gmail.com adresine bir paragraflık kısa bir özgeçmiş 

yazarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru kriterlerini karşılayan ve katılım sağlayacak kişilerdenyıl boyunca en az bir kez sunum yapmaları beklenmektedir.

 

Yıllık katılım ücreti: Çalışan 1600 tl, lisans & yüksek lisansöğrencisi 1200 tl, forum üyesi 1200 tl

*Lütfen başvuru mektubunuzu gönderip görüşme yapmadan Süpervizyon modülü için ödeme yapmayınız.

Ödemeler istek dahilinde peşin veya 4 taksit şeklinde (Eylül-Aralık-Şubat-Mayıs aylarında ödenmesi koşuluyla) yapılabilir. İlk ödemenin ilk süpervizyon tarihinden önce yapılmış olması beklenmektedir.

 

Ödeme Bilgisi:

İban: TR14 0006 4000 0011 0140 3835 89

Alıcı: LACANCI FORUM PSİKANALİZ DERNEĞİ

 

*Katılımcılar seminerlere Zoom üzerinden katılım sağlayabilecektir. 

*Zoom ID numarası ve şifresi  kayıt işlemleri gerçekleştirildikten sonra katılımcılara gönderilecektir.

838_jacques-lacan3.jpg
bottom of page